Ana Sayfa    Türkçe    English   
Karbon Teknik

E-Bülten

E-Bülten almak, kampanya ve size özel fırsatlarımızdan tam zamanında haberdar olmak için, lütfen e-posta adresinizi sistemimize ekleyinizKullanıcı Girişi

E-Mail


Şifre

Şifremi Unutum / Yeni Üye Kaydı


Bizi arayabilmeniz için, bilgisayarınıza bağlı kulaklık ve mikrofon açık konumda olmalıdır. Lütfen görüşme öncesinde mikrofon ve kulaklık bağlantılarınızın takılı ve aktif olduğundan emin olunuz.
Bu uygulamayı kullanabilmek için, bilgisayarınızda JAVA programları yüklü ve güncel olmalıdır.

Bell-Add 2B Benzinli Araçlar İçin Çok Amaçlı Katalitik Konvertör Temizleme Kimyasalı

Bell-Add 2B Benzinli Araçlar İçin Çok Amaçlı Katalitik Konvertör Temizleme Kimyasalı

Ne işe yarar ne fayda sağlar?

Tüm katalitik konvertör tiplerini ölçülebilir değerler sunarak gerçek anlamda temizler.

Temizlik performansı Türkak onaylı Tofaş Ar-Ge Laboratuar test sonuçlarıyla kanıtlanmış pazardaki tek katalitik konvertör temizleme kimyasalıdır.

Katalitik konvertörün mikro odacıkları içinde birikerek egzoz gazı çıkışına engel teşkil ederek geri basınç yaratan, böylelikle aracın performansını düşüren yakıt tüketimini arttıran tüm kurum, vernik ve sakızımsı kirletici maddeleri katalitik konvertörden dışarı atılmasını sağlar. Katalitik konvertörün değiştirilmesi veya iptal edilmesi gibi gereksiz ve pahalı çözümlere gerek bırakmaz.

Patentli özel formülü deterjan bazlı olup köpük yapılı bir kimyasaldır. Solvent ve diğer solvent türevi çözücüleri içermediği için katalitik konvertör, lambda sensörü, partikül filtresi ve motorun hiç bir parçasına geçici ve kalıcı zararı yoktur.% 100 güvenlidir.

2 B ayrıca tüm hava giriş sistemindeki,

  1. Gaz kelebeği ağzı,
  2. Emme manifold girişi,
  3. Emme manifold kanalları ve
  4. Emme supaplarını temizleyerek motorun hava alma kapasitesini maksimize eder ve yanma verimini yükselterek yakıt ekonomisi sağlar.
2 B ek olarak,

  1. Intercooler ve turbo palleri
  2. EGR valfini de temizler. Özellikle EGR valfinin sıkışıp açık kalmasını engeller, sıkışmış olanları açar ve rahat çalışmasını sağlar (mekanik olarak kilitlenmiş olanlar hariç).

Kurum yükü ve kirliliğinden dolayı sıkışmış olan segmanları özel uygulama yöntemi kullanarak* rahatlatır ve çalışır hale getirir. Sıkışmış segmanlardan dolayı yağ yakan araçların yağ yakmasını ve yağ kaybetmesini engeller. İşçilik ve parça tasarrufu sağlar, hızlı çözüm üretir.

Yağ yakmadan dolayı veya yüksek egzoz gazları değerlerinden dolayı emisyon testlerinden geçemeyen araçların emisyon testlerinden geçmesini sağlar.

Normal koşullarda 1 şişe veya kutu kimyasal 120 Beygir gücü araç için yeterlidir.

Nasıl Kullanılır ve Nasıl Etkili Olur?

2B ürünü 1. Kullanım Şekli:

7 Bölgede Tüm Sistem Temizliği

Aracın akış metresi veya hava kütle ölçer’den sonraki hava girişlerinden(ürün akış metre veya hava kütle ölçer üzerine sıkılmamalı ve bu noktalardan uygulanmamalıdır) olan gaz kelebeği veya emme manifold ağzından gerekli durumlarda özel püskürtme hortumu kullanılarak uygulanmalıdır.

Köpük yapılı olan sıvı yavaş, yavaş sıkılmalıdır. Deterjan köpüğü yapısındaki kimyasal kurum ve diğer kirletici maddeleri önce yavaş yavaş yapıştıkları yüzeylerde yumuşatır daha sonra yüzey çekim kuvveti ile yapısına alır.

Böylece hava giriş ağzı, emme manifold kanalları, EGR valf, intercooler, emme supapları, lambda sensörü ve de katalitik konvertör üzerindeki tüm kirletici madde ve kurumları egzoz yoluyla yanmış gaz olarak dışarı atar.
2B ürününün uygulaması sırasında motor sıcak olmalı ve işlemin bir kısmı rölantide motor devrinde diğer kısmı 1200-1500 motor devrinde yapılmalıdır.2B ürünü bir kerede tamamen değil, yavaş yavaş yaklaşık 10 küçük püskürtmeyle verilerek işlem tamamlanmalıdır. Araç yaklaşık olarak 10 dakika kadar motora hafif yüklenerek kullanılması durumunda maksimum etki derhal alınacaktır.

2B  ile 7 değişik bölgede temizlik yapılmaktadır. Bu temizlik sırasında, ürün solvent değil deterjan köpüğü yapısında olduğu için, motorun yağ film tabakalarına ve dolayısıyla motora asla zarar vermemektedir. Solvent bazlı ya da içersinde inceltici olan kimyasallar, temizlik yaptıkları esnada yağ filmini bozarak motora kısa, orta veya uzun vade kesinlikle zarar vermektedirler.

Ayrıca 2B temizlik yaptığı bu 7 değişik bölgedeki yüzeylerin üzerinde kaygan bir film tabakası oluşturarak kurum ve diğer kirletici maddelerin tekrar oluşuma süreçlerini uzatmaktadır.

2B ile yapılan temizleme sonucunda aracın motorunun hava alma kapasitesi tekrar %100 kapasiteye ulaştırarak motorun kompresyon oranının ve volümetrik verimini maksimize eder. Ayrıca 2B ile tek bir aşamada mükemmel olarak temizlenen lambda sensörü ve de katalitik konvertör de aracın motorunun % 100 verimli çalışmasını garanti eder, yakıt ekonomisi sağlanır ve motordan tam güç alınır, egzoz emisyon değerleri azalır.

2B ürünü 2. Kullanım Şekli:

Yağ Yakan ve Eksilten Motorların Temizliği:

Aracın motorunun yağ yakma sebebi eğer sıkışmış segmanlardan kaynaklanıyorsa derhal 2B uygulanmalıdır. Motordaki yağ yakma ve eksiltme problemlerinin çoğu sıkışmış ve yerinde hareket edemeyip sızdırmazlık görevini yapamayan segmanlardan kaynaklanmaktadır.

Motoru çalıştırın ve normal çalışma sıcaklığın kadar gelmesini bekleyin ve stop edin. Derhal bujileri sökün, her bir buji deliğinden her bir silindire yaklaşık 50 ml 2B sıkın. Bujileri yerine takın ve 4 saat bekleyin. Daha sonra bujileri tekrar yerinden sökün, her bir buji deliğine basınçlı hava tutun ve silindirlerin içinde 2B’nin köpük yapısına yapışmış olan tüm kirletici maddelerin silindirlerden dışarı atın. Bu sırada buji deliklerin üzerlerinde bir bez tutarak bu boşaltılan kirletici maddelerin motor kompartımanına sıçramasına ve yayılmasına engel olun.

Bu işlemden sonra aracın motor yağı ve yağ filtresi muhakkak değiştirilmelidir.